Najnowsze udoskonalenie iGen 5 i zdobywca nagrody Em's Award: Biały suchy atrament

Najnowsze udoskonalenie iGen 5 i zdobywca nagrody Em's Award: Biały suchy atrament

Wpis gościnny Amy Stear, menedżer ds. marketingu produktów iGen na świecie, Xerox Coraz więcej drukarni odpowiada na pytanie: "Jak mogę zarobić na mojej drukarni cyfrowej?", oferując ulepszenia druku cyfrowego, które mogą wymagać wyższych cen. Ulepszenia te są dostarczane przez atramenty specjalne i występują w dwóch smakach wartości dodanej: te, które umożliwiają uzyskanie efektów specjalnych, takich jak atramenty przezroczyste, oraz te, które podnoszą jakość, na przykład poprzez rozszerzenie gamy kolorów. Trzydzieści procent kolorowych stron promocyjnych drukowanych techniką offsetową i cyfrową w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej jest uszlachetnianych efektami specjalnymi, a większość z nich jest wykonywana przy użyciu tradycyjnych pras i procesów1. Nowe procesy cyfrowe mają wiele zalet - umożliwiają skrócenie nakładu, szybszą rotację, niższe koszty i druk informacji zmiennych - ale stanowią tylko około 0,5 procent stron z efektami specjalnymi1. Wkrótce to się zmieni. InfoTrends przewiduje, że wolumen uszlachetnień druku cyfrowego w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej będzie rósł w tempie 27% złożonego rocznego wskaźnika wzrostu (CAGR) w latach 2015-20201. Nabywcy druków są skłonni zapłacić od 24 do 89% więcej za cyfrowe udoskonalenia niż za druk w technologii CMYK1. Dostawcy usług druku mogą uzyskać solidne marże zysku, które zazwyczaj wynoszą od 50 do 400 procent, zapewniając między innymi szybki zwrot z inwestycji1. Xerox pomaga dostawcom usług poligraficznych w pełni wykorzystać te możliwości, dostarczając specjalistyczne atramenty poprzez piąte stacje drukujące w prasach Xerox® iGen® 5 Press i Xerox® Color 800i/1000i Press. Na targach Print 17 Xerox rozszerza paletę piątych stacji drukujących iGen 5, wprowadzając nową opcję białego suchego atramentu, dołączając do suchego atramentu bezbarwnego, pomarańczowego, zielonego i niebieskiego gamutu kolorów rozszerzających oraz - na wybranych rynkach - MICR. (W modelach Color 1000i/800i dostępny jest toner bezbarwny oraz dwa kolory metaliczne: złoty i srebrny).

Nagradzany biały suchy atrament pomaga sprostać wymaganiom klientów i zapewnia korzystne marże zysku.
Wzorcowa wydajność białego atramentu

Firma Xerox opracowała nowy biały suchy atrament w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów w zakresie zastosowań marketingowych, oznakowania w handlu detalicznym i składanych kartonów. Jest on wyrazem zaangażowania firmy Xerox w kontynuację inwestycji w nowe udoskonalenia druku cyfrowego, które umożliwiają nowe zastosowania, dodają wartość do istniejących prac, a dla dostawców usług druku stanowią wyróżnik konkurencyjny.

Już w momencie ogłoszenia nowy suchy atrament Xerox White Dry Ink zyskał uznanie branży jako najlepszy produkt - zdobył nagrodę 2017

Nagrodę Must See 'Ems

jako jeden z najbardziej innowacyjnych nowych produktów na targach Print 17. (Dwa inne produkty Xerox również otrzymały nagrodę Must See 'Ems:

Xerox Specialty Imaging Products

oraz

Xerox Trivor 2400 HF Inkjet Press).

.)

Za tym wczesnym uznaniem kryje się przełomowe rozwiązanie firmy Xerox, polegające na ponad dwukrotnym zwiększeniu jasności i nieprzezroczystości w porównaniu z konkurencyjnymi atramentami do pras cyfrowych, ustanawiając nowy wzorzec branżowy.

Osiągnięcie tego poziomu odniesienia przynosi korzyści klientom, przyczyniając się do bardziej produktywnych i tańszych operacji. Podczas gdy konkurencyjne prasy cyfrowe mogą wymagać czterech lub więcej przejść, aby uzyskać akceptowalną jasność i nieprzezroczystość, biały suchy atrament Xerox oszczędza czas, wymagając tylko jednego lub dwóch przejść, aby uzyskać wzorcowe wyniki. Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność, funkcja multi-pass w urządzeniu iGen 5 umożliwia automatyczne drukowanie dwóch warstw bieli na lub pod CMYK-iem, co zapewnia wystarczające pokrycie dla większości zastosowań. Dodatkowe warstwy bieli mogą być drukowane ręcznie w niestandardowych zastosowaniach w "trybie drukowania tylko na piątym stanowisku", w celu uzyskania efektów specjalnych, takich jak dodanie jeszcze większej nieprzezroczystości.

Podejście firmy Xerox zmniejsza również koszty drukowania, ponieważ podczas gdy inni dostawcy pras cyfrowych pobierają opłaty za każdy wydrukowany obraz (kliknięcie), jak również za atrament, firma Xerox pobiera opłaty tylko za atrament. Nie ma żadnych opłat za kliknięcie w przypadku drukowania z piątej stacji drukującej iGen 5 dla przezroczystego lub białego suchego atramentu.

Wszechstronny i wydajny

Biały suchy atrament Xerox odgrywa wiele ról w procesie drukowania:

    Umożliwia drukowanie białego koloru na kolorowych podłożach - zarówno na nie-białych nośnikach, jak i na obrazach drukowanych w CMYK. Może zapewnić jasną, białą warstwę bazową do optymalizacji żywych kolorów CMYK i umożliwienia drukowania informacji zmiennych na kolorowych powierzchniach. Może on poszerzyć gamę podłoży innych niż białe, które mogą być używane do druku zaproszeń, menu i różnych materiałów marketingowych - takich jak poczta bezpośrednia, pocztówki, wizytówki i plakaty - często z imponującym skutkiem. A gdy drukowany jest w procentach, a nie w pełnym pokryciu, biały atrament może tworzyć efekty szronu lub półprzezroczystości.

Procesy drukowania z użyciem białego suchego atramentu Xerox zostały również opracowane w celu zwiększenia wydajności. Oprócz funkcji wieloprzebiegowej:

    Czas wymagany do wymiany tonera w piątej stacji drukującej został w pewnych okolicznościach skrócony nawet o siedem minut, poprawiając czas wymiany z 25 do 18 minut. Powód: jeśli toner był usuwany przez mniej niż cztery godziny, siedmiominutowy etap kalibracji nie jest konieczny. Ten etap można również skrócić, jeśli toner był usuwany przez cztery do ośmiu godzin. Serwer druku Xerox® EX-P 5 Print Server Powered by Fiery® oferuje nowe podejście do zarządzania kolorem, proces kalibracji IDEAlliance G7, jako alternatywę dla Xerox Color Maintenance Tool. Proces kalibracji G7 najpierw osiąga właściwy balans szarości dla nośnika docelowego, a następnie buduje na tej podstawie profil kolorystyczny, co według niektórych użytkowników może wymagać rzadszego profilowania. Przełom w technologii Xerox wyznacza nowy poziom odniesienia dla konkurencyjnych atramentów do pras cyfrowych.

Niektóre zastosowania białego atramentu White Hot Nowa opcja białego suchego atramentu umożliwia szereg zastosowań, które spełniają wymagania klientów, zapewniając jednocześnie korzystne marże zysku. Kilka przykładów: Kartony składane - Sraft (kolor brązowy) i ciemna tektura kartonu składanego są bardziej funkcjonalne i atrakcyjne dzięki zastosowaniu białego suchego atramentu. W przypadku tego kartonu funkcja automatycznego drukowania wieloprzebiegowego umożliwiła, aby po jednym przejściu białego suchego atramentu automatycznie nastąpił druk CMYK, uzupełniając obraz. Podobnie jak opcja czystego suchego atramentu w iGen 5, biały suchy atrament jest zoptymalizowany do zastosowań punktowych, takich jak te na tym kartonie. Poczta bezpośrednia, zaproszenia, pocztówki...- Użycie białego suchego atramentu z ciemnymi materiałami o wysokiej gramaturze otwiera świat możliwości tworzenia efektownych projektów. Funkcja automatycznego drukowania wieloprzebiegowego umożliwiła automatyczne wykonanie dwóch przejść białego atramentu i trzeciego przejścia CMYK na tym głęboko czerwonym papierze kartonowym. Urządzenie iGen 5 obsługuje materiały o grubości do 18pt / 130lb okładki / 350gsm i do 24 pt. 610 mikronów dzięki opcjonalnemu zestawowi Thick Stock Kit. Zróżnicowane poziomy krycia - ręczne drukowanie dodatkowej warstwy białego suchego atramentu może zwiększyć krycie. W przypadku tego folderu, koń i tekst zostały wydrukowane pierwszą warstwą białego tuszu. Tekst został następnie ręcznie zadrukowany drugą warstwą bieli, aby wyróżniał się na tle czarnej okładki. Obraz konia został pokryty różną ilością białego suchego atramentu, aby pokazać efekt cienia i światła. Przezroczysty winyl - biały suchy atrament wnosi nowe możliwości projektowania do przezroczystych podłoży używanych do oznakowania okien w handlu detalicznym. W przypadku tego znaku zastosowano zautomatyzowaną funkcję wieloprzebiegową, drukując najpierw obraz CMYK z usuniętymi białymi obszarami, a następnie automatycznie białe tło. Złóż zamówienie już teraz Nowy biały suchy atrament będzie dostępny do instalacji 2 października 2017 r., a przyjmowanie zamówień rozpocznie się na targach Print 17 w dniach 10-14 września. Prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem handlowym w celu sprawdzenia dostępności w danym regionie. Więcej informacji na temat białego, suchego atramentu Xerox można uzyskać kontaktując się z przedstawicielem handlowym lub klikając tutaj.

    InfoTrends, "Beyond CMYK: The Use of Special Effects in Digital Printing," 2016

kontakt@wielodruki.pl