Wady i zalety drukarni internetowych

Wady i zalety drukarni internetowych

Internet to miejsce, w którym znajduje się niemal cała ludzka wiedza, teoretyczna i praktyczna, choć podlega ona oczywiście weryfikacji ze stanem faktycznym. Są tam też zdjęcia śmiesznych kotów i to właśnie dla nich najczęściej wchodzimy do sieci. Bądźmy szczerzy. Niezależnie od tego, w Internecie są też po prostu solidne usługi, z których można korzystać, kiedy zajdzie taka potrzeba. Jedna z takich usług jest drukowanie.

Pozostaje tylko pytanie, czy nie lepiej jest skorzystać z tradycyjnej drukarni?

Internetowa wygoda

Internet dzisiaj tak często wygrywa, ponieważ jest to oaza wygody. Jesteśmy w stanie dzięki niemu uniknąć kolejek w banku, zdobywamy bez problemu bilety do kina, kupujemy rzeczy niedostępne w promieniu 500 kilometrów, a dzięki kilku kliknięciom ściągamy do siebie specjalistę. Poligrafia to usługa coraz prężniej rozwijająca się w sieci i możemy z niej korzystać równie łatwo. Cały czas jednak, jak do wszystkich tego typu nowych usług internetowych, wiele osób podchodzi dość nieufnie.

Wygoda oferowana przez drukarnię online jest bez porównania z klasyczną usługą i warto to podkreślać. W celu złożenia i korekty zlecenia, a często jest to długi proces z wieloma poprawkami, nie trzeba jechać na drugi koniec miasta. Zlecenie można przygotować w dowolnej chwili, nawet w środku weekendu. Święto państwowe? Żaden problem – strona internetowa firmy przecież działa. Nie trzeba się też spieszyć. Można spokojnie przejrzeć kilkaset szablonów, które drukarnia dla nas przygotowała.

Tani druk online

Geografia

Zaletą internetowej usługi jest także to, że możemy skorzystać z propozycji dowolnej firmy, nawet na drugim końcu kraju. Dostarczenie przesyłki i tak będzie kosztowało tyle samo i potrwa mniej więcej tyle samo czasu. Taki wybór jest ważny, ponieważ drukarnie posiadają bardzo zróżnicowane wyposażenie, przez co konieczność wyboru takiej, która ma dokładnie to, czego potrzebujemy, jest czynnikiem kluczowym dla powodzenia całego projektu.

Niższa cena

Nie można zapominać również o tym, ze drukarnie online są zazwyczaj wyraźnie tańsze od tych klasycznych. Nie muszą one bowiem utrzymywać dużych i ładnych biur, gdzie trzeba będzie przyjmować klientów. Nie ma potrzeby lokalizowania się w centrach miast, bo klient nie musi dojechać na spotkanie. Parking może być minimalny. To wszystko powoduje, że koszty prowadzenia drukarni wyraźnie spadają, dzięki czemu możliwe jest zmniejszanie cen za oferowane produkty. Poligrafia w ostatnich latach rozwija się przede wszystkim w małych miejscowościach i na obrzeżach wielkich miast, gdzie można nie przejmować się zanadto kosztami wynajmu dodatkowych pomieszczeń i przestrzeń potrzebna do uruchomienia nowej maszyny nie kosztuje więcej niż sama maszyna.

Reasumując

Jeśli wziąć te wszystkie elementy i zestawić je z klasyczną drukarnią, w zasadzie nie ma już żadnego powodu, by unikać drukarni online. Drukowanie online jest tańsze i wygodniejsze, zajmuje mniej czasu i można się za to zabrać praktycznie w dowolnym momencie z fotela we własnym domu.

kontakt@wielodruki.pl