Chiński Nowy Rok: Jak uniknąć opóźnień w produkcji

Chiński Nowy Rok: Jak uniknąć opóźnień w produkcji

Chiński Nowy Rok (CNY), popularnie nazywany Festiwalem Wiosny lub Księżycowym Nowym Rokiem, jest uważany za najważniejsze święto w Chinach. Kiedy jest Chiński Nowy Rok, to jak uniknąć opóźnień w produkcji wymaga dokładnego planowania i myślenia perspektywicznego. Nawet duże firmy w Chinach zamykają sklepy podczas CYN. Kiedy jest Chiński Nowy Rok? W tym roku CNY rozpoczyna się 28 stycznia. Długość święta zwykle jest różna, ale większość pracodawców daje pracownikom do trzech tygodni wolnego.

Jak to może wpłynąć na harmonogram produkcji

Dla firm zależnych od dostaw z regionu, trzytygodniowe wakacje mogą być koszmarem z wielu powodów;
  • Wstrzymanie produkcji masowej i opracowywania próbek
Niewiarygodnie, może to nastąpić znacznie wcześniej niż większość importerów się spodziewa. Na przykład, niektórzy chińscy dostawcy przestaną przyjmować wszelkie nowe zamówienia od czterech do sześciu tygodni przed datą Nowego Roku. Mogą nawet nie być w stanie wysyłać żadnych zamówień, co oznacza, że Twoje zamówienia będą musiały czekać aż do ich powrotu za około cztery tygodnie!
  • Produkcja może zostać wznowiona od jednego do trzech tygodni później
Podczas gdy tradycyjny urlop trwa oficjalnie maksymalnie pięć dni roboczych i jeden weekend, większość pracowników pozostaje w swoich domach przez co najmniej kolejne dwa tygodnie, a niektórzy nawet trzy. To czasem zmusza dostawców do odczekania trzech tygodni, zanim ponownie otworzą swoje firmy.
  • Nawet po powrocie pracowników mogą wystąpić dalsze opóźnienia

Zazwyczaj, gdy tylko pracownicy zgłaszają się do pracy, pierwszym zadaniem jest wyprowadzenie dużych przesyłek (zamówienia na 40' kontenerów). Mniejsze zamówienia mogą pozostać bez opieki przez kolejne kilka dni, a nawet tygodni. Zanim większość producentów powróci do normalnych czasów realizacji, mija cały miesiąc.

Co możesz zrobić, aby zminimalizować swoje straty?

Istnieje szereg kroków, które możesz podjąć, aby zminimalizować wpływ święta CNY na swoją firmę;
  • Przygotuj swoje zamówienia na 30-45 dni przed Chińskim Nowym Rokiem
Dotyczy to produkcji, które zwykle trwają około 15 dni lub mniej. Dla produkcji, które zwykle trwają dłużej, przygotuj zamówienia jeszcze wcześniej.
  • Pamiętaj o czasie załadunku
Termin załadunku FCL/LCL cargo to 3-4 dni przed CNY. Uważaj, że ten okres jest notorycznie obarczony wysokimi opłatami za załadunek. A w przypadku opóźnień, Twój ładunek może pozostać w portach do czasu po Chińskim Nowym Roku, co prowadzi do kosztownych opłat demurrage.
  • Złóż zamówienie po Nowym Roku przed świętami
Głównym powodem jest to, że ceny zwykle idą w górę w pierwszych tygodniach po wznowieniu pracy. Tak więc złożenie zamówienia przed świętami może być nieco tańsze.
  • Podczas świąt zapomnij na chwilę o Chinach
Nie dzwoń i nie pisz SMS-ów do dostawcy w tym okresie, ponieważ połączenia nie zostaną oddzwonione, a na wiadomości odpowiesz dopiero po wznowieniu pracy. Skup się więc na czymś innym.

Podsumowanie

Planowanie tego corocznego święta to coś, w czym możesz potrzebować pomocy. Jest to trochę przerażające, ale tak właśnie działa święto chińskiego Nowego Roku. Przygotuj swoje zamówienia wcześnie, zdobądź przesyłki na czas, a będziesz miał mnóstwo produktów, gdy inni nie będą mieli. Jeśli w tym roku zakradł się do Ciebie, jak większość rzeczy po świętach, nie przejmuj się.

Pozwól, że pomożemy Ci to rozwiązać! Unikaj samodzielnego zajmowania się dostawcami i logistyką - zostaw to zespołowi Ironmark Logistics. Skontaktuj się z nami już dziś!

kontakt@wielodruki.pl