Drukarnia internetowa jest lepsza od stacjonarnej - dlaczego?

Drukarnia internetowa jest lepsza od stacjonarnej - dlaczego?

Nowoczesne technologie cyfrowe oraz rozwój internetu ciągle pchają do przodu rynek oferowanych usług. Nie tylko są one bardzo różnorodne (sprzedaż rozmaitych produktów, szkolenia, rozrywka), ale także dostępne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Dziś poruszymy temat drukarni internetowych i podpowiemy, jakie korzyści niesie ze sobą drukowanie online, zwłaszcza w porównaniu z drukowaniem stacjonarnym.

Drukarnia stacjonarna - niestety nie za każdym rogiem

Czasami dość trudno jest znaleźć stacjonarną drukarnię (zwłaszcza specjalistyczną). O ile w większych miastach możesz wybierać spośród przynajmniej kilku punktów, o tyle w mniejszych miejscowościach może być to problematyczne. Wówczas musisz się dostosować do lokalizacji, co często jest równoznaczne z wycieczką na drugi koniec miasta lub nawet poza nie. Na miejscu czekasz w nierzadko długiej kolejce – wszak inni ludzie też potrzebują wydruku mniej lub bardziej ważnych dokumentów, a chociaż obsługa uwija się jak może, lawina przyjmowania i wydawania zleceń, odbierania telefonów lub dopilnowywania, czy wszystko odbywa się tak, jak powinno skutecznie uniemożliwia szybszą obsługę pojedynczego klienta. Jeszcze gorzej, kiedy trafia się nagła awaria i Twoja wyprawa okazuje się zupełnie bezcelowa.

Drukarnia internetowa natomiast oferuje swoje usługi na dogodniejszych warunkach. Możesz zamówić wydruk w dowolnym czasie oraz z dowolnego miejsca, w którym masz tylko dostęp do internetu. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Materiały zostają wysłane kurierem na wskazany adres, więc nie trzeba tracić czasu na odbieranie wydruków.

Oszczędna drukarnia internetowa

Oszczędność czasu to oszczędność pieniędzy

Oprócz oszczędności czasu (który, jak wiadomo, jest pieniądzem), można także realnie wygenerować dodatkowe oszczędności, jakie niesie ze sobą korzystanie z usług drukarni online. W przeciwieństwie do tradycyjnych, stacjonarnych punktów, drukarnie internetowe nie muszą się martwić utrzymywaniem punktu obsługi klienta, co pozwala im zredukować koszty swojej działalności, a w konsekwencji mogą sobie pozwolić na niższe ceny. Co za tym idzie, często lepiej jest zrealizować nawet małe zlecenie w drukarni internetowej i zapłacić za przesyłkę z drugiego końca kraju, niż zlecić tę samą pracę nawet w najbliższym stacjonarnym punkcie.

Oczywiście nie można założyć, że usługi drukarni online będą zawsze i wszędzie niższe niż w przypadku drukarni tradycyjnej – zawsze możemy natrafić na jakiś wyjątek. Natomiast można przyjąć jako pewnik, że w większości przypadków tak właśnie będzie.Brak kolejek, brak czekania, brak wypraw na drugi koniec miasta, a na dodatek oszczędności. Czego chcieć więcej?

Internet daje więcej możliwości

Korzystanie z drukarni online to także możliwość wyboru spośród szerokiego wachlarza firm z dowolnego miejsca w kraju. Jest to szczególnie istotne kiedy potrzebujemy zrealizować jakieś niestandardowe zamówienie, którego może nie podjąć się bliższa, a nawet dalsza drukarnia stacjonarna. Duży wybór usług, niższe ceny, wygoda i szybkość obsługi sprawiają, że nawet zwolennicy tradycyjnego drukowania coraz częściej kierują swój wzrok ku usługom online.

lobos.promo

kontakt@wielodruki.pl