Pierwsza fala klientów zadowolonych z nowej prasy Iridesse

Pierwsza fala klientów zadowolonych z nowej prasy Iridesse

Wpis gościnny autorstwa Mary Roddy, Global Product Marketing Manager, Xerox

Jak można się było spodziewać, wiele wczesnych opinii na temat nowej prasy produkcyjnej Xerox® IridesseTM skupia się na jej przełomowej technologii cyfrowego zdobienia. Jest to pierwsza i jedyna kserograficzna prasa cyfrowa, która może drukować metalicznie złoty lub srebrny suchy atrament, CMYK i przezroczysty suchy atrament w jednym przejściu, z nominalną prędkością prasy, z punktową rejestracją, umożliwiając całkowicie nową paletę opalizujących efektów specjalnych.

Zainteresowani dostawcy usług poligraficznych nie powinni jednak pozwolić, aby ta olśniewająca opalizacja przyćmiła im inne możliwości tej maszyny. Jest to wół roboczy z:

    najnowocześniejszą automatykę szeroki zakres funkcji zwiększających wydajność i opcji wykańczania pierwszorzędną jakość obrazu, która podnosi poprzeczkę w zakresie możliwości maszyn cyfrowych.

I tak, pierwsi klienci tej maszyny również są zachwyceni tymi możliwościami.

Zbudowana dla dużych obciążeń

Supply Concepts, Inc, drugi co do wielkości niezależny sprzedawca sprzętu biurowego w rejonie St. Louis, przeprowadził sześciomiesięczny test Iridesse przed jej wprowadzeniem na rynek północnoamerykański w maju i był pod wrażeniem jej ogólnych możliwości produkcyjnych.

Marty Miller, prezes i właściciel Supply Concepts (zdjęcie powyżej), która ma model biznesowy podobny do dużych sklepów typu Staples i OfficeMax, z działem druku produkcyjnego zorientowanym na biznes, powiedział: "To jest to, czym jesteśmy tutaj, domem produkcyjnym". "Musieliśmy być pewni, że poradzi sobie z obciążeniem pracą".

I tak się stało. Zespół wykonał ponad milion wydruków na swoich podstawowych aplikacjach, takich jak książki, instrukcje obsługi, ulotki, pocztówki i wizytówki, przekonując firmę Miller do zakupu maszyny i rozpoczęcia wykorzystywania dodatkowych możliwości uzyskiwania przychodów, dostępnych dzięki cyfrowym ozdobom.

Jakość obrazu na najwyższym poziomie

Firma Instant Print West One (IPW1) z siedzibą w zachodnim Londynie również przeprowadziła sześciomiesięczny test przed wprowadzeniem maszyny na rynek, a dyrektor sprzedaży Glen Robins zachwycił się jakością obrazu Iridesse.

"Pracuję w poligrafii od 30 lat i nie widziałem jeszcze maszyny cyfrowej dającej takie rezultaty, jakie uzyskujemy na Iridesse" - powiedział. "Przepuściliśmy przez nią każdy materiał, jaki znaleźliśmy - kolorowy, czarny, niepowlekany, rustykalny, błyszczący, 400-gramowy bambusowy - wszystko. Pokrycie tuszem jest fantastyczne, a jakość druku jest tak zbliżona do litografii".

Zaawansowane IQ jest osiągane dzięki nowej formule tonera HD EA o niskim połysku i małych cząsteczkach oraz rozdzielczości High Definition (HD), która zapewnia czterokrotnie więcej adresowalnych odcieni niż konkurencyjne prasy. Robins jest pod tak dużym wrażeniem jakości obrazu, że większy procent prac drukarni IPW1 - obecnie podzielony w proporcji 50-50 między druk cyfrowy i offsetowy - będzie teraz wykonywany na maszynach cyfrowych. "Iridesse przechyliła szalę" - powiedział.

Precyzyjna rejestracja

Firma Minuteman Press z North Palm Beach, Fla. była jedną z pierwszych amerykańskich firm, które nabyły Iridesse. Jednym z pierwszych zleceń była karta z bardzo małą, metaliczną, złotą czcionką, więc operator przejechał ją dwukrotnie, dając czcionce podwójne uderzenie, aby się wyróżniała.

"Muszę powiedzieć, że rejestracja tej maszyny jest niesamowita" - powiedział Dennis Beck, właściciel Minuteman Press North Palm Beach, opisując to zlecenie. "Na powrocie prasa trafiła w czcionkę idealnie... dokładnie. Niesamowite to jedyne słowo, którym można opisać tę wydajność. Szczerze mówiąc, gdybyś miał podwójną maszynę ManRoland lub Heidi, potrzebowałbyś od 10 do 20 arkuszy, aby osiągnąć dokładność przy drugim przejściu. Ta prasa zrobiła to już na pierwszym arkuszu. Dopóki tego nie zobaczysz, nikt ci nie uwierzy".

Beck jest również zachwycony produktywnością Iridesse. "Maszyna wykonuje pracę tak szybko, że mamy problem z nadążeniem za nią" - powiedział. "Przychodziłem do prasowni i pytałem, czy praca jest w toku, aby dowiedzieć się, że jest już pocięta i zapakowana do wysyłki".

Wpływ na to ma również możliwość drukowania złotego metalu. Zlecenie na druk menu klubu jachtowego w kolorze złotym i niebieskim zostało zamówione, a następnie anulowane z powodu problemów z budżetem. Kiedy maszyna Iridesse zaczęła działać, Beck oddzwonił do klubu. "Wyjaśniłem, że złoto będzie drukowane w prawdziwie metalicznym kolorze i będzie wyglądało jak folia" - powiedział. "Przedstawiliśmy im próbkę, a oni zmienili zdanie i zamówili tę pracę.

"Całkiem nowa sfera biznesu

Możliwości Iridesse i jego cyfrowego zdobienia są tak przekonujące, że zarówno Supply Concepts jak i IPW1 robią coś, co rzadko robili w przeszłości - prowadzą ukierunkowane kampanie marketingowe, aby promować jego możliwości.

Ponadto, Miller powiedział: "Powierzyłem naszej projektantce zadanie skoncentrowania się w 100 procentach na opracowywaniu koncepcji projektów z wykorzystaniem metalicznych i przezroczystych suchych atramentów. To wszystko, o czym chcę, aby myślała."

Jest on bardzo pewny wzrostu, jaki wygeneruje Iridesse. "Mogę zagwarantować wzrost o 100,000 dolarów rocznie", powiedział Miller, po prostu dzięki tłoczeniu złota i innym ozdobom, które firma obecnie zleca innym drukarniom - pracy, która teraz może pozostać w firmie.

IPW1, z drugiej strony, od dawna oferuje tłoczenie folią metaliczną certyfikatów, zaproszeń i innych aplikacji, ale Iridesse zapewnia jej pierwsze możliwości cyfrowego druku metalicznego. "Folia zawsze będzie obecna, tak samo jak litografia" - mówi Robins. "Ale teraz możemy zaoferować metalikę klientom, którzy potrzebują mniej kosztownej alternatywy lub szybszej realizacji lub personalizacji". Widzi on również atramenty specjalne - metaliczne, przezroczyste i różne mieszanki z CMYK - jako "zupełnie nową sferę działalności".

"Z Iridesse," powiedział Robins, "następny rok będzie rokiem wielkich możliwości".

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem darmowej kopii The Iridesse CMYK+ File Preparation and Design Guide, poproś o nią wpisując "I'd like to get a copy of the Iridesse File Preparation and Design Guide" w sekcji 'Post a Comment' poniżej.

kontakt@wielodruki.pl