Jak wybrać projektanta, którego styl pasuje do Ciebie

Jak wybrać projektanta, którego styl pasuje do Ciebie

Wyobraź sobie to: Masz zamiar wziąć ślub i zatrudniasz projektanta, aby stworzyć sukienkę lub smoking na ten wyjątkowy dzień. Jesteś dość tradycyjnym facetem lub gal, więc jesteś zaskoczony, gdy projektant przekazuje awangardowy, pomarańczowy strój z neonami. To nie jest to, czego oczekiwałeś dla swojej podróży do ołtarza.

Wystarczy powiedzieć, że ten projektant nie pasuje do twojego osobistego stylu.

Czy wiesz, że to samo może się zdarzyć przy wyborze grafika dla Twojej firmy? Każdy ma swoją własną estetykę, a jeśli ty i twój grafik style nie siatki, można skończyć z neon pomarańczowy koszmar na rękach.

Możesz uniknąć tego problemu, korzystając z kilku prostych wskazówek. Oto co powinieneś wziąć pod uwagę zatrudniając grafika do następnej inicjatywy firmy.

1. Zastanów się nad potrzebnymi umiejętnościami

Zanim nawet pomyślisz o osobistym stylu, musisz rozważyć swój budżet. Na przykład, jeśli jesteś na napiętym budżecie, możesz chcieć, aby projektant używał zdjęć stockowych. Jeśli masz trochę dodatkowych pieniędzy, możesz poprosić projektanta, aby wziąć własne zdjęcia lub stworzyć niestandardowe dzieło sztuki.

Zrozumienie, czego potrzebujesz z projektu jest ważnym krokiem w znalezieniu projektanta, który pasuje do Twojego stylu.

Powiązane: 5 rzeczy, których potrzebujesz na swoje pierwsze spotkanie z projektantem

2. Sprawdź doświadczenie w branży

Twój styl jest częściowo zakorzeniony w branży, w której pracujesz. Choć nie definiuje on całkowicie Twojego stylu, ma wpływ, więc wybierz projektanta, który ma doświadczenie w Twojej branży. Podczas gdy brak doświadczenia w branży nie musi być dyskwalifikujący, może zająć trochę czasu, aby znaleźć się na tej samej stronie z projektantem, który nigdy wcześniej nie pracował z firmami takimi jak Twoja.

3. Sprawdź ich portfolio

Znajdź projektantów, którzy specjalizują się w Twojej branży i mają umiejętności, których wymagasz, a następnie sprawdź ich portfolio. Chcesz spojrzeć na konkretne aspekty projektów podczas sprawdzania tych przykładów ich poprzedniej pracy. Spójrz na kolor, linie, teksturę, kształt i typografię, aby zobaczyć, czy te pasują do Twojej estetyki. Spójrz również na przestrzeń używaną: Czy projektant realizuje wolną przestrzeń w projekcie, czy też wszystko jest zwarte?

Powiązane: Dlaczego powinieneś zapytać swojego drukarza o ich zespół kreatywny

4. Porozmawiaj z klientami

Kiedy szukasz projektanta, nie bądź nieśmiały. Dotrzyj do niektórych klientów wymienionych w portfolio i porozmawiaj z nimi o procesie twórczym podczas pracy z projektantem. Czy projektant dostosował się do ich specyficznych stylów? Czy projektant dostarczył kreatywnych rozwiązań? Czy projektant jest otwarty na sugestie? Odpowiedzi na te pytania dadzą Ci znacznie lepszy pomysł na to, jak będziesz z nimi pracować.

5. Wywiad z projektantem na czacie wideo

Trudno jest całkowicie zrozumieć styl projektanta na podstawie samych projektów. Musisz również przeprowadzić wywiad z projektantem, aby lepiej poczuć jego osobisty styl. Mów o swojej marce, potrzebach marketingowych i specyficznym stylu i zobacz jak projektant reaguje. Czy podziela on ten sam styl, czy też próbuje wskazać Ci kierunek, który Twoim zdaniem byłby zły dla Twojej marki?

Powiązane: Czego potrzebują Twoi projektanci graficzni, aby trafić w dziesiątkę

Styl ma znaczenie

Styl ma znaczenie nie tylko na twoim ślubie. Ma on również znaczenie w przypadku projektu graficznego Twojej firmy. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zatrudnić projektanta graficznego, który spełni Twoje potrzeby.

Czy myślisz o znalezieniu idealnego projektanta graficznego? Mając 140 inteligentnych ludzi pod jednym dachem, łatwo jest znaleźć odpowiedniego projektanta graficznego z Ironmark. Wyślij nam wiadomość, aby umówić się na czat, a przekonasz się, dlaczego tak wiele osób kocha nasz zespół kreatywnych.

kontakt@wielodruki.pl