Znaki spadu i kadrowania? Oto, co oznaczają w druku

Znaki spadu i kadrowania? Oto, co oznaczają w druku

Znaki drukarskie to szczegóły dodawane do plików. W rzeczywistości istnieje wiele sposobów dodawania znaków drukarskich. Na przykład Adobe Print, Illustrator, Photoshop i Acrobat to doskonałe opcje dla potrzeb drukowania. Specjaliści ds. marketingu w firmie Ironmark są tutaj po to, aby wyjaśnić zawiłości związane z tworzeniem idealnego, przyspieszonego doświadczenia w zakresie druku komercyjnego.

1. Znaczniki spadu i kadrowania2
. Formaty PDF2
. Jak dodawać znaczniki druku w programach Adobe InDesign, PhotoShop i Microsoft

CO TO SĄ ZNACZNIKI DRUKU?

Pierwszym krokiem do urzeczywistnienia zamierzeń twórczych jest przesłanie plików gotowych do druku, zawierających wszystkie niezbędne znaczniki druku. Bez tych znaków drukarnia nie będzie w stanie spełnić Twoich oczekiwań. Niezbędne znaki drukarskie obejmują następujące elementy

Spady (Bleed Marks)

Spad oznacza obraz znajdujący się poza ostatecznym przycięciem, który zostanie odcięty po wydrukowaniu i obcięciu materiału. Spady są ważną częścią procesu drukowania, ponieważ nawet najmniejszy błąd w rejestracji lub rysunek noża może spowodować, że gotowa praca będzie miała białe krawędzie. Osoby, które liczą na udany wydruk, powinny upewnić się, że obrazy wykraczają poza ostateczny rozmiar o 1/8 cala, a podczas eksportowania pliku PDF do druku upewnić się, że zaznaczone są znaczniki spadów i kadrowania.

Znaki kadrowania

Znaczniki kadrowania to znaczniki umieszczone na rogach pliku, które wskazują ostateczne przycięcie. Ponieważ drukujemy na papierze o dużym formacie ze spadami, znaczniki te są pomocne podczas przycinania wydruku do ostatecznego rozmiaru.

Format PDF

PDF to skrót od portable document format (przenośny format dokumentów) i jest to najlepszy format do drukowania. Oto dwa główne powody, dla których drukarnie komercyjne preferują format PDF:

Zawiera wszystko, czego potrzebuje drukarnia - Kiedy zapisujesz plik w formacie PDF, wszystkie elementy składające się na dokument (kolor, czcionki itp.) są w nim utrwalone, co eliminuje zgadywanie po stronie drukarni komercyjnej. To, co nam wysyłasz, jest dokładnie tym, co zostanie wydrukowane.

Zawiera wbudowane czcionki, które eliminują problemy - Jeden z najczęstszych problemów związanych z drukowaniem dotyczy czcionek zawartych w dokumencie (np. niekompatybilne wersje, uszkodzone czcionki lub brakujące czcionki). Problemy z czcionkami występują zazwyczaj podczas korzystania z programów takich jak Illustrator lub Adobe InDesign. Plik PDF łagodzi tego typu problemy, ponieważ wszystkie elementy projektu są w nim osadzone.

Niezależnie od oprogramowania, proces konwersji pliku do formatu PDF jest prawie taki sam. Wystarczy kliknąć przycisk "Plik", a następnie przejść do opcji "Zapisz jako" lub "Eksportuj", upewniając się, że uwzględnione zostały cięcia i spady oraz że obrazy nie są próbkowane w dół. Następnie należy nadać nazwę plikowi, zapisać go jako PDF i gotowe.

Jak umieszczać znaczniki druku w plikach

Poniżej przedstawiono instrukcje krok po kroku, jak umieszczać znaki drukarskie w plikach przy użyciu różnych programów komputerowych.

RELATED POST: CZEGO POTRZEBUJE TWOJA DRUKARNIA DO WYCENY

JAK DODAĆ ZNACZNIKI DRUKU W ADOBE INDESIGN

 1. Upewnij się, że obrazy wystają o 125" poza krawędź.
 2. Wybierz opcję "Plik" i "Eksportuj....".
 3. Następnie wybierz format "Adobe PDF (Print)" i "Zapisz".
 4. Użyj ustawienia wstępnego Adobe PDF "High Quality Print", znajdującego się w górnej części okna.
 5. Na koniec kliknij "Marks and Bleed" (Znaki i spad) z boku, a następnie w sekcji Marks (Znaki) kliknij Crop Marks and Bleed (Przytnij znaki i spad) (.125" z każdej strony).

JAK DODAĆ ZNACZNIKI DRUKU W PHOTOSHOPIE

 1. Upewnij się, że obraz wystaje 0,125" poza obramowanie.
 2. Przejdź do opcji "Zapisz jako".
 3. Z menu rozwijanego wybierz opcję "Photoshop PDF".

JAK DODAWAĆ ZNACZNIKI DRUKU W PROGRAMIE MICROSOFT

 1. Kliknij "Projekt strony".
 2. Kliknij "Rozmiar", a następnie "Ustawienia strony".
 3. W polu "Ustawienia strony", w pozycji "Strona", masz możliwość wybrania jednego z wymienionych wymiarów strony lub dostosowania rozmiaru strony poprzez wprowadzenie własnej szerokości i wysokości.
 4. Przejdź do Plik, kliknij "Drukuj", a następnie "Zaawansowane ustawienia wyjściowe".
 5. W obszarze Znaki drukarki wybierz opcję "Znaki i spadki", a następnie zaznacz pole "Znaki kadrowania".
 6. W obszarze "Spadki" kliknij zarówno opcję "Zezwalaj na spadki", jak i "Znaczniki spadków".

JAK DODAĆ ZNACZNIKI DRUKU W PROGRAMIE ADOBE ILLUSTRATOR

 1. Przejdź do Plik, a następnie "Drukuj".
 2. Wybierz opcję "Marks & Bleed" (Znaki i spad), która znajduje się po lewej stronie okna dialogowego Print (Drukuj).
 3. Następnie wybierz rodzaj znaczników wydruku, które chcesz dodać.
 4. To jest opcjonalne... jeśli wybierzesz opcję "Znaczniki przycinania", pamiętaj, aby określić szerokość linii znaczników przycinania oraz odległość między znacznikami przycinania a projektem graficznym lub plikiem PDF.

JAK DODAĆ ZNACZNIKI DRUKU W ADOBE ACROBAT

 1. Przejdź do menu Narzędzia, Produkcja wydruku, a następnie wybierz opcję "Dodaj znaczniki druku".
 2. Określ strony, które chcesz oznaczyć.
 3. Określ żądane znaki i ustawienia.

Specjaliści ds. marketingu w firmie Ironmark specjalizują się w usługach drukarskich, począwszy od druku cyfrowego po oznakowanie i druk wielkoformatowy. Jeśli masz pytania dotyczące świadczonych przez nas usług, skontaktuj się z firmą Ironmark, aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów ds. druku już dziś.

kontakt@wielodruki.pl