Najlepszy sposób na angażowanie potencjalnych klientów w mediach społecznościowych?

Najlepszy sposób na angażowanie potencjalnych klientów w mediach społecznościowych?

W jaki sposób firma poligraficzna może zatrzymać potencjalnego klienta w jego śladzie na mediach społecznościowych?

Niestety, często odpowiedzią jest rozmowa o druku. Dzisiejsi nabywcy usług poligraficznych często niewiele wiedzą o druku. Rzadko interesują ich procesy. Jednak wiele firm poligraficznych ma tendencję do bombardowania swoich połączeń informacjami technicznymi o druku i zdjęciami swojego sprzętu. Co gorsza, wiele firm spędza również dużo czasu na opowiadaniu o swoich tanich cenach.

Jaki jest najlepszy sposób na nawiązanie kontaktu z potencjalnymi klientami w mediach społecznościowych?

Najprostszym sposobem jest poznanie swoich odbiorców i zrozumienie, co ich naprawdę interesuje. Aby to osiągnąć, najlepiej skupić się na określonych grupach docelowych. Próba bycia wszystkim dla wszystkich jest trudna w mediach społecznościowych (tak jak w przypadku wszystkich działań sprzedażowych). Wybierz więc jedną lub dwie grupy docelowe i skup się na trendach i informacjach, które są dla nich wartościowe. Na przykład, możesz próbować przyciągnąć średniej wielkości agencje. Niektóre z rzeczy, które zazwyczaj interesują te organizacje to:

  Trendy w komunikacji (i dlaczego druk jest nadal ważną częścią miksu) Marketingowe studia przypadków Sposoby prezentacji dla klientów Pomysły na nowe produkty

W teorii brzmi to świetnie, ale jak sobie z tym poradzić w praktyce?

Jaki jest najlepszy sposób na znalezienie odpowiednich informacji, którymi można się podzielić?

Oto sześć sposobów na dostarczenie właściwej treści do Twoich kontaktów w mediach społecznościowych:

  Dziel się statystykami

W dzisiejszych czasach nie jest trudno znaleźć odpowiednie statystyki dla swoich odbiorców. Powstanie infografik ogromnie zwiększyło liczbę statystyk! Szybka statystyka to idealny materiał na tweeta lub aktualizację statusu na LinkedIn. Może być również inspiracją do napisania artykułu na blogu (patrz poniżej).

  Udostępniaj treści innych osób

Dobrze jest udostępniać interesujące treści innych osób. Upewnij się, że podałeś link do oryginalnego źródła. W dłuższych postach, najlepiej byłoby napisać kilka zdań o oryginalnym dziele i dlaczego uważasz je za interesujące. Jeśli to zrobisz, ludzie będą zachwyceni, że rozpowszechniłeś ich treści. Z kolei Twoje media społecznościowe staną się znane jako doskonałe źródło istotnych i interesujących treści dla Twoich docelowych odbiorców.

  Udostępniaj treści Xerox

Jeśli jesteś klientem firmy Xerox korzystającym z jej technologii druku produkcyjnego, masz bezpłatny dostęp do programu Business Development. Obejmuje on bibliotekę treści, w tym przykładowe posty w mediach społecznościowych.

  Twórz studia przypadków

Jednym z najbardziej przekonujących elementów treści w mediach społecznościowych jest dobre studium przypadku. Dobrą praktyką jest opisywanie udanych projektów, które zrealizowałeś dla klientów. Powinny one skupiać się na wynikach, które pomogłeś klientowi uzyskać dla jego firmy. Tutaj znajdziesz przydatny artykuł na temat studiów przypadku.

  Załóż własnego bloga

Potencjalni klienci lubią oglądać oryginalne treści. Mając to na uwadze, warto pomyśleć o założeniu własnego bloga. Jeśli zdecydujesz się pójść tą drogą, zaplanuj przyszłość. Świat jest pełen blogów, które zostały założone z entuzjazmem, ale nie przetrwały zbyt długo! Ustal harmonogram redakcyjny na kilka pierwszych miesięcy. Upewnij się również, że jesteś pewny siebie w pisaniu tego rodzaju treści i możesz wygospodarować na to odpowiednią ilość czasu.

  Outsourcing treści

Inną opcją jest pozostawienie tworzenia treści stronie trzeciej. Idealnie będzie, jeśli znajdziesz kogoś, kto zna naszą branżę. Powinna ona jednak również być w stanie wykazać się wiedzą na temat pisania treści na bloga - to nie jest takie proste, jak się wydaje!

Co dalej?

Oto trzy punkty działania, które pozwolą Ci zacząć działać:

  Zdecyduj, na jakim typie potencjalnego klienta zamierzasz się skupić Znajdź cztery odpowiednie informacje lub artykuły Udostępnij je w swoich mediach społecznościowych

Zacząłeś już udostępniać treści, które zachęcą potencjalnych klientów do nawiązania z Tobą kontaktu. Ale co zrobić, kiedy już zaczniesz się angażować? O tym napiszemy w następnym artykule. Uwaga redaktora: Ten post jest częścią większej serii na temat tego, jak media społecznościowe mogą pomóc w zwiększeniu sprzedaży dla Twojej firmy poligraficznej:

  Jak relacje w czasie rzeczywistym w mediach społecznościowych wpływają na sprzedaż druku Najlepszy sposób angażowania potencjalnych klientów w mediach społecznościowych? Które znajomości w mediach społecznościowych są potencjalnymi klientami? Jak przekształcić kontakty z mediów społecznościowych w klientów?

- — PS Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, jak skutecznie wykorzystywać media społecznościowe do sprzedaży usług poligraficznych, pobierz mój darmowy przewodnik "Dziesięć zasad dotyczących mediów społecznościowych dla sprzedawców usług poligraficznych". Będziesz również regularnie otrzymywać mój biuletyn "Views from the print buyer", pełen pomysłów na to, jak skutecznie wykorzystywać media społecznościowe do sprzedaży usług poligraficznych.

kontakt@wielodruki.pl