Fotoprezenty dla seniorów

Fotoprezenty dla seniorów

Osoby starsze czerpią szczególną przyjemność z oglądania zdjęć i potrafią godzinami oglądać te same fotografie z niesłabnącymi wypiekami na twarzy. Co więcej, niemal każde zdjęcie jest dla nich wstępem do historii z przeszłości i jeśli tylko mają słuchacza, chętnie mogą przenieść się z nim do tego dawno już utraconego świata. Zdjęcia to dla nich coś więcej niż tylko chwila uchwycona w przelocie.

To pamiątki, które warto eksponować, aby móc przenosić się w czasie. Wszystko to sprawia, że Dzień Babci i Dziadka to dla wielu osób doskonała okazja do tego, aby wywołać rodzinne zdjęcia, a następnie oprawić je w ramki. Taki prezent zawsze będzie udany, można też liczyć na szczerą radość obdarowanego. A może tym razem pójść jeszcze krok dalej i poszukać oryginalnych fotoprezentów? Ich wybór nie jest mały, a przy tym możemy być pewni, że nasza kreatywność zostanie nagrodzona.

Fotoobraz na płótnie

Jedną z najciekawszych propozycji wydaje się w tym kontekście fotoobraz na płótnie, który z pewnością okaże się ciekawą ozdobą ściany w pokoju seniorów. Taki prezent musi być udany, jeśli więc musimy liczyć się z jakimiś problemami, z pewnością będą one związane przede wszystkim z tym, które ze zdjęć wybrać. Najlepiej postawić na takie, które ma szczególną wartość sentymentalną. Ustalenie, o jaką fotografię chodzi, zwykle nie jest trudne, seniorzy często sami wspominają bowiem o zdjęciach, które wydają się im szczególnie ciekawe. Najlepiej, jeśli widać na nim obie osoby. Zawsze sprawdzają się też te ze zdjęć, na których widoczna jest cała rodzina. Możliwości jest wiele, a koszt obrazu jest uzależniony przede wszystkim od jego wielkości.

Fotoprezenty dla babci i dziadka

Fotozegar

Zegar jest obowiązkowym elementem wyposażenia domu, czy jednak musi on wyglądać bardzo klasycznie? Jeśli zgadzamy się z tym, że przydałaby mu się zmiana, fotozegar z pewnością okaże się rozwiązaniem, które może nas zainteresować. Jest on wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju przede wszystkim dlatego, że zdobi go zdjęcie. Mogą się na nim znajdować dziadkowie, nic nie stoi przy tym na przeszkodzie temu, aby były na nim wnuki. Tu warto pamiętać, że rozmiary takiego zegara są ograniczone. Jeśli więc chcemy, aby prezentował się naprawdę dobrze, najlepiej, jeśli na zdjęciu nie będzie zbyt wielu osób tak, aby sama tarcza była wyraźna. Taki zegar może okazać się znakomitym prezentem zwłaszcza wtedy, gdy dziadkowie i wnuki nie kontaktują się na co dzień. Pozwoli on na przypomnienie o bliskiej osobie, co nada mu nowej wartości.

Fotopoduszka

Jeśli chcemy, aby dziadkom zawsze było wygodnie, z pewnością pomoże w tym fotopoduszka. Ta niezwykła poduszka z pewnością sprawdzi się w sypialni, może być jednak również ozdobą salonu. Potrafi przecież przywitać uśmiechem bliskich, a wieczorem będzie w stanie utulić seniorów do snu. W takim przypadku poza wyborem odpowiedniego zdjęcia warto zadbać także o to, aby poduszka była przyjemna w dotyku.

Fotokubek

Wiele osób uważa, że kubków nigdy nie jest za dużo, nic więc dziwnego, że fotokubek ma spore grono zwolenników. Taki, który zadedykujemy dziadkom, z pewnością będzie często i chętnie używany.

kontakt@wielodruki.pl