Biurowe grafiki ścienne rozjaśnią każdy dzień

Biurowe grafiki ścienne rozjaśnią każdy dzień

Czy dopada Cię poniedziałkowy blues?

Czy masz wrażenie, że jest piątek, a potem, około 11.00 rano, uświadamiasz sobie, że jest czwartek? Czy unikasz zapraszania klientów do swojego biura z powodu ponurej atmosfery, jaka w nim panuje?

Rozumiemy Cię.

Te cztery (lub więcej) ściany w Twoim biurze patrzą na Ciebie dzień w dzień i mogą kształtować nastrój Twój i Twoich pracowników.

A gdyby ściany Twojego biura uosabiały obrazy i grafiki pokazujące, w jaki sposób Twoja firma sprawia, że życie ludzi staje się lepsze?

Oto grafika na ścianę biura.

Ściany Twojego biura mogą być inspirujące, oszałamiające i pełne życia dzięki grafikom ściennym od podłogi do sufitu. Polega to na znalezieniu inspirujących obrazów, które pokazują, co sprawia, że Twoja firma jest wspaniała - spróbuj użyć również obrazów abstrakcyjnych - i wyświetleniu ich w formie papieru ściennego, ogromnych wydruków na płótnie lub naklejek na okna.

Jeśli chodzi o grafiki na ścianę w biurze, świat jest Twoją ostrygą. Kluczem jest znalezienie świetnego partnera w zakresie druku wielkoformatowego, który ma doświadczenie w rozjaśnianiu biurowego życia ludzi za pomocą grafik na ścianę.

Oto kilka zakulisowych pytań, które ludzie zadają sobie, rozważając zastosowanie grafiki na ścianach biurowych.

Powiązane: Szeroki format | Dlaczego bez niego tracisz wszystko

1. Ponieważ zdjęcia są drukowane w dużym formacie, czy nie są rozpikselowane?

Niekoniecznie, ale zależy to od wielkości obrazu. Obrazy o wysokiej rozdzielczości i wystarczająco wysokim DPI (dots per inch) powinny być w porządku. Twój partner drukarski może podać Ci parametry, które pozwolą Ci upewnić się, że jakość Twoich obrazów jest wystarczająco wysoka, aby wydrukować je w dużych rozmiarach.

Ponadto, ponieważ Twój partner drukarski używa profesjonalnego sprzętu do druku wielkoformatowego, obrazy zawsze wychodzą czyste, wyraźne i profesjonalnie wyglądające dzięki specjalistycznej metodzie druku użytej do ich stworzenia.

2. CO TO JEST DRUK WIELKOFORMATOWY?

Standardowe drukarki umożliwiają drukowanie do formatu 8,5 x 14 cali. Natomiast drukarka wielkoformatowa drukuje na rolce papieru o rozmiarach od 18 do 100 cali. Może również drukować na tkaninach, płytach piankowych, winylu, powlekanym metalu, PCV, a nawet na drewnie lub ceramice.

Drukarki wielkoformatowe występują w 3 rodzajach: wodne, solwentowe i UV. Najbardziej powszechne są drukarki wodne, które charakteryzują się doskonałą rozdzielczością, szybkim wydrukiem i są łatwe w obsłudze. Solwentowe drukarki atramentowe są najlepsze do zastosowań zewnętrznych, ponieważ tusze są trwałe w każdych warunkach pogodowych. Czasami jednak stosowane w nich tusze są dość niebezpieczne (ale są też tusze ekologiczne).

Drukarki płaskie wykorzystujące technologię UV mogą drukować na szerszej gamie materiałów, a stosowane w nich atramenty są dość trwałe. W druku wielkoformatowym stosuje się atramenty o niskiej zawartości lotnych związków organicznych, aby zminimalizować wpływ na środowisko.

Druk wielkoformatowy jest tak wszechstronny i efektowny, że przydaje się w przypadku ważnych elementów potrzebnych w Twojej firmie. Ponadto jest to proces wysokiej jakości, który skutecznie przekazuje wizerunek firmy.

3. Jak instaluje się grafikę na ścianę w biurze?

Najlepiej jest przygotować ściany przed nałożeniem grafiki na ściany, aby grafika dobrze przylegała. Najlepiej sprawdzają się lekko chropowate powierzchnie pomalowane farbą nie zawierającą lotnych związków organicznych (VOC). Teksturowane winylowe grafiki ścienne mogą nawet ukryć małe skazy i niedoskonałości ścian.

Jeśli nie masz pewności, czy instalacja się powiedzie lub jakiego rodzaju farbę posiadasz, Twój partner zajmujący się drukiem wielkoformatowym może wykonać próbną naklejkę w dyskretnym miejscu i usunąć ją po 3 dniach.

Należy pamiętać, że zarówno gładkie, jak i szorstkie powierzchnie mogą utrudniać instalację. Szorstkie powierzchnie wymagają więcej kleju, który może sprawić, że grafika ścienna będzie trwała. Farba na bazie silikonu lub farba łatwoczyszcząca również może negatywnie wpłynąć na instalację. Sprzedawca może pomóc w ułatwieniu instalacji.

Powiązane: Wzmocnij swój projekt graficzny dzięki 7 pomysłom na duży format

Jeśli zdecydujesz się pomalować ścianę przed instalacją, sprawdź u sprzedawcy, jak szybko można przeprowadzić instalację po malowaniu, a także jakie są zalecenia dotyczące farb.

Ponieważ drukowanie jest stosunkowo niedrogie i łatwe, można okresowo zmieniać grafikę ścienną. Jeśli zdecydujesz się pozostawić grafikę na ścianie przez dłuższy czas, po 6 miesiącach stanie się ona bardziej trwała i trudniejsza do usunięcia.

Partner, z którego usług korzystasz w zakresie druku wielkoformatowego grafiki ściennej w biurze, powinien być w stanie wykonać instalację i zapewnić, że pozostawi ona trwałe wrażenie na Twoich pracownikach i klientach.

POŻEGNAJ SIĘ Z MANIAKALNYMI PONIEDZIAŁKAMI

Wpływ grafiki biurowej na Twoje miejsce pracy może być transformujący. Pracownicy chcą czuć się zainspirowani, a klienci chcą mieć poczucie, że Twoja firma potrafi wykonać swoją pracę.

Biurowa grafika ścienna może spełnić oba te cele i wywrzeć olśniewający wpływ na Twoją firmę.

Badania wykazały, że większe obrazy dłużej pozostają w pamięci klientów. Zrób gigantyczne wrażenie na klientach dzięki niestandardowym grafikom zaprojektowanym w celu podkreślenia Twojej firmy lub wydarzenia na wszystkie właściwe sposoby.

Tak się składa, że w Ironmark jesteśmy ekspertami w produkcji i instalacji biurowych grafik ściennych. Odwiedź nas, aby zobaczyć nasze, lub spójrz na dowolne zdjęcie w tym poście (to my je zrobiliśmy!).

Porozmawiaj z naszymi ekspertami od druku wielkoformatowego już dziś, a my przyjedziemy obejrzeć Twoją przestrzeń.

kontakt@wielodruki.pl