Twórcy broszur zamieniają stosy stron w piękne historie

Twórcy broszur zamieniają stosy stron w piękne historie

Wpis gościnny Fredrika Sandberga, kierownika działu podawania i wykańczania, operacje międzynarodowe

Tworzenie broszur jest jednym z najczęstszych zastosowań pras cyfrowych, a każde zastosowanie to unikalna historia, która czeka na opowiedzenie. W prasach produkcyjnych dostępnych jest wiele opcji tworzenia broszur, a zrozumienie, która z nich jest najlepsza dla danego zastosowania, może być mylące. Aby pomóc, w tym blogu przedstawimy kilka możliwości wyboru.

Podstawowe urządzenia do produkcji broszur

Istnieje kilka opcji Xerox dla mniejszych pras, dostosowanych do mniejszych nakładów i okazjonalnej produkcji broszur na poziomie podstawowym. Urządzenia te są opłacalne i zapewniają dobrą jakość, ale należy pamiętać o tym, jakie są potrzeby w zakresie wielkości produkcji i liczby arkuszy w broszurach. Wybór podstawowego urządzenia może nie być odpowiedni dla Twoich zastosowań. Do zaawansowanego "tworzenia historii" możesz potrzebować innego rozwiązania. Na przykład, najnowsza wersja programu Production-Ready Booklet Maker dla pras Versant i Iridesse może obsługiwać do 30 arkuszy i posiada opcjonalne moduły do przycinania bigów i spadów, jak również opcję składania w kwadrat.

Producenci broszur dla większych nakładów

Gdy potrzeby produkcyjne wzrastają w kierunku wyższych nakładów i innych kryteriów, do gry wchodzi cała gama maszyn od dostawców pras i firm trzecich.

Plockmatic

W segmencie produkcji podstawowej, znajdujemy urządzenia firmy Plockmatic. Mają one system modułowy, który ma dwa modele bazowe, Pro35 i Pro50. Oprócz tych modeli istnieją moduły do:

    Przycinania twarzy Kwadratowy grzbiet Podajnik okładek Obrotowy trymer bigujący

Możliwe kombinacje pozwalają klientom wejść w różne środowiska produkcyjne. Systemy Plockmatic można podłączyć do większości drukarek Xerox w liniach produkcyjnych kolorowych i monochromatycznych, a także do niektórych innych systemów produkcyjnych.

Watkiss

Dla bardziej wymagających aplikacji i większych ilości materiałów, mamy ofertę firmy Watkiss. Watkiss oferuje nam dwa modele: PowerSquare 224 i PowerSquare 160. Oba to kompaktowe urządzenia z opcjonalnym dwunożowym trymerem i układaczem książek. Zawierają wszystkie główne funkcje w niewielkiej obudowie, co czyni je dobrą opcją dla organizacji mających problemy z miejscem. Są solidnie zbudowane, aby obsłużyć większe ilości produkcji i mają unikalną konstrukcję, która zapewnia, że zszywki/zszywki są zawsze wyśrodkowane na grzbiecie broszury. Model PowerSquare 160 wykorzystuje mechanizm zszywający i może obsługiwać do 40 arkuszy, a także posiada funkcję długich arkuszy do tworzenia poziomych broszur A4 lub innych unikalnych formatów. Model PowerSquare 224 obsługuje do 56 arkuszy w przypadku naprawdę grubych broszur i wykorzystuje pojedynczą głowicę zszywającą z drutem. Konstrukcja ta pozwala na umieszczenie do sześciu ściegów w grzbiecie dla dodatkowej pewności lub do produkcji trzech egzemplarzy mniejszej broszury.

C.P. Bourg

Do najcięższej produkcji liniowej opowiadań mamy broszurownice firmy C.P. Bourg: dwa modele podstawowe i model górny. Wszystkie są przystosowane do ciężkiej produkcji i mogą wytrzymać duże nakłady broszur. Urządzenie wejściowe BDFN firmy C.P. Bourg jest proste, ale solidne. Jego cena jest niższa, ponieważ ma mniej funkcji. Następne urządzenie firmy CP Bourg, BDFE, ma bardziej elastyczną strukturę z urządzeniami do spadów/obwodów, modułem kwadratowej krawędzi i kontrolą formatu definicji zadania (JDF). Zarówno BDFN jak i BDFE mogą obsługiwać duże broszury do 22 arkuszy. Na szczycie portfolio C.P. Bourg w zakresie produkcji broszur znajduje się model BME. Model ten został zaprojektowany z myślą o delikatnych wydrukach kolorowych i obsłudze do 30 arkuszy, przy jednoczesnym utrzymaniu bardzo wysokiego poziomu produkcji. BME może również przyjmować duże arkusze dla broszur krajobrazowych A4, jak również 364mm maksymalnej szerokości prasy Xerox iGen. Ponadto, BME wykorzystuje te same opcje urządzeń spadowych / bigujących i modułów kwadratowych krawędzi, co jednostka BDFE.

Zbyt wiele opcji modułu broszurującego? Przeczytaj to, aby lepiej zrozumieć możliwości wyboru dla pras produkcyjnych.

Inline czy Offline - co jest najbardziej efektywne?

Kolejną ważną rzeczą do rozważenia podczas oceny narzędzi do tworzenia broszur jest kwestia inline/offline. Być może wiedzą Państwo, że Xerox był kilka lat temu pionierem nowego rozwiązania - podajnika arkuszy inline firmy C.P. Bourg, BSFE, ale po co w ogóle umieszczać podajnik arkuszy na końcu drukarki? Cóż, z podajnikiem arkuszy na końcu drukarki podłączonym do finiszera, nie tylko można uruchomić urządzenie wykańczające w trybie inline, ale można również uruchomić go w trybie offline, tworząc w ten sposób konfigurację dual-mode. Pozwoli to nawet na wykorzystanie możliwości wykańczania dla wydruków z innej prasy i zoptymalizuje wszystkie urządzenia "tworzące historię" bardziej efektywnie. Praca w trybie inline jest zazwyczaj najbardziej efektywna w przypadku krótkich serii i różnych formatów, natomiast tryb offline jest bardziej efektywny w przypadku dłuższych serii, ale ostatecznie konfiguracja dwutrybowa może umożliwić jak najbardziej efektywną pracę Twojej produkcji.

To tylko niektóre z opcji tworzenia broszur, a inni partnerzy Xerox, tacy jak Duplo, Horizon i Muller Martini, również dostarczają szereg urządzeń. Skąd więc wiadomo, która maszyna jest odpowiednia dla wszystkich historii, które czekają na opowiedzenie? Warto porozmawiać o tym z przedstawicielem handlowym. Może on wskazać Państwu urządzenie do tworzenia broszur, które najlepiej spełni Państwa potrzeby.

kontakt@wielodruki.pl